Pomoc

Informacja w sprawie eksportu wieprzowiny do Rosji 02.04.2014

Informacja w sprawie eksportu wieprzowiny do Rosji 02.04.2014

2014-04-02


Nie mamy żadnej oficjalnej informacji ze strony rosyjskiej w sprawie embarga na przetworzone produkty z wieprzowiny - powiedział dziś pytany przez dziennikarzy minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.Minister Marek Sawicki podczas spotkania z dziennikarzami

 


Szef resortu rolnictwa podkreślił, że o tego typu działaniach podejmowanych wobec kraju Unii Europejskiej powinna zostać oficjalnie poinformowana Komisja Europejska. Minister zaznaczył także, że rozmowy w sprawie przywrócenia eksportu wieprzowiny do Rosji prowadzone są w imieniu wszystkich krajów członkowskich przez Komisję Europejską.


Minister Sawicki zwrócił uwagę, że przetworzone produkty z wieprzowiny stanowią margines w naszym handlu zagranicznym z Federacją Rosyjską, natomiast inne towary wysyłane są obecnie bez przeszkód, a w niektórych asortymentach odnotowywany jest nawet wzrost eksportu.
Nie mniej jednak Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wystosował dziś do Komisji Europejskiej pismo w sprawie podjęcia bardziej zdecydowanych działań w negocjacjach z Federacją Rosyjską na temat zniesienia ograniczeń w handlu mięsem wieprzowym i produktami z niego.


Źródło: MRiRW foto: MRiRW