Pomoc

Notowania - ceny skupu bez zmian

Notowania - ceny skupu bez zmian

2014-08-07


Średnia cena świń w Niemczech ogłoszona przez VEZG utrzymana została na tym samym poziomie co w poprzednich 2 tygodniach i wynosi 1,63 € ≈6,84 zł/kg kl. E. Cena ta obowiązuje od 07-08 do 13-08-2014.

W Danii cena ogłoszona na przyszły tydzień  utrzymała się na poziomie z poprzednich 3 tygodni i wynosi 10,60 DKK ≈ 6,00 zł/kg WBC 61% mięsności.

Pomimo, iż ceny w Niemczech i Dani nie uległy zmianie, to spadek wartości złotego spowoduje ewentualny wzrost cen dla towarów importowanych od kilku do kilkunastu groszy.

Jeśli złotówka dalej będzie tracić na wartości to pomimo stabilizacji cen na zachodzie będzie można liczyć na wzrost cen w skupach od kilku do kilkunastu groszy na kilogramie, gdyż import stanie się mniej opłacalny.

Ceny skupu świń w polskich zakładach mięsnych przyjmą w następnym tygodniu prawdopodobnie poziomy z obecnego tygodnia. Maksymalna cena za tuczniki w klasie E za kilogram żywca kształtować się będzie na poziomie 5,3 zł , natomiast cena minimalna 4,2 zł/kg. WBC od 5,9 do 6,6 zł klasy E.

Zapraszamy do śledzenia cen trzody chlewnej na naszym portalu w zakładce RYNEK TRZODY. Przedstawiamy tam aktualne notowania cen tuczników i warchlaków w Polsce, Niemczech i Danii.

Aktualizacja cen - Niemcy - środa po 16.00 - cena obowiązuje do kolejnej środy

Dania - czwartek po 16.00 - cena obowiązuje od kolejnego poniedziałku do końca tygodnia

Polska - poniedziałek po 11.00- ceny dla danego tygodnia

Opracował: MW