Pomoc

Szczepionki dla trzody chlewnej w postaci świeżo zmieszanej przed podaniem są właściwym rozwiązaniem

Szczepionki dla trzody chlewnej w postaci świeżo zmieszanej przed podaniem są właściwym rozwiązaniem

2014-09-17

• Program badawczy firmy Boehringer Ingelheim dotyczący szczepionek dla trzody chlewnej przeciwko PCV2/M.hyo pokazał, że zapewniają one najskuteczniejszą ochronę, gdy zostaną świeżo zmieszane bezpośrednio przed podaniem.

• Szczepionka w postaci gotowej do użycia (ready-to-use, RTU) nie odpowiada standardom skuteczności i bezpieczeństwa.

• Firma Boehringer Ingelheim nadal prowadzi badania dotyczące koncepcji FLEX stosowanej w szczepionkach w postaci świeżo zmieszanej bezpośrednio przed podaniem.

Dział Zdrowia Zwierząt firmy Boehringer Ingelheim, producenta szczepionek dla trzody chlewnej, postanowił, że skupi się na szczepionkach przeciwko cirkowirusowi świń typu 2 (PCV2) i zakażeniom Mycoplasma hyopneumoniae (M.hyo) w postaci świeżo zmieszanej bezpośrednio przed podaniem i nie będzie pracować nad szczepionką skojarzoną przeciwko PCV2/M.hyo w postaci gotowej do użycia (ready-to-use, RTU- gotowe do użycia). W związku z tym firma przerwała prace prowadzone w ramach programu badań naukowych nad szczepionką przeciwko PCV2/M.hyo w postaci RTU.

Mimo że początkowe dane były obiecujące, z czasem okazało się, że postać RTU nie odpowiada wysokim standardom skuteczności i bezpieczeństwa. Zasadniczo program badawczy firmy Boehringer Ingelheim dotyczący szczepionek przeciwko PCV2/M.hyo pokazał, że najskuteczniejszą ochronę przeciwko obu patogenom uzyskuje się, gdy szczepionki zostaną świeżo zmieszane bezpośrednio przed podaniem i podane zgodnie z zaleceniami producenta.

Źródło: Boehringer Ingelheim Foto: etrzoda.pl